Turkey, Istanbul, Ankara, Izmir, Bursa, Gathering, Walk, Press Release, 20 November 2016

Gathering/Meeting, Walk, Press Release,

“World Day of Remembrance for Road Traffic Victims”

Her yıl Kasım ayının 3. pazarı Dünya Trafik Mağdurlarını Anma Günü. Anma Günü , 1993 yılından itibaren, Avrupa Trafik Mağdurları Federasyonu FEVR tarafından düzenlenmeye başlandı. 26 Ekim 2005 tarihinden itibaren Dünya Sağlık Örgütünün desteği (WHO) ile BM tarafından Trafik Mağdurlarını Anma Gününü tanındı ve dünya genelinde katılım sağlandı. Türkiye’de 2007 yılından itibaren Trafik Mağdurlarını Anma Günü resmi olarak tanındı. “Bir ülkenin trafik kazaları ve yaralanmalarına gösterdiği önem yol güvenliğine verdiği önemi de gösterir.”

20 Kasım 2016 Pazar günü farklı ülkelerde, farklı şehirlerde, ortak duygularla, yollarda hayatını kaybeden, yaralanan, sakat kalan milyonlarca insanımızı sevgi, saygı ile anmak ve trafik mağdurlarının yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için bir araya geliyoruz. Bu yıl, Dünya Trafik Mağdurları Anma Gününün, 21., Birleşmiş Milletler tarafından tanınmasının da 11. Yıldönümü, İstanbul, Ankara, Izmir ve Adana’da düzenleyeceğimiz anma etkinliklerinde desteğinizi ve yanımızda olmanızı bekliyoruz.


Saygılarımızla,


Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği

Event Link: https://www.facebook.com/satmd

»It’s time to Remember – Say NO to Road Crime!«

Suat Ayoz Trafik Magdurlari Dernegi (SATMD)

Address:
Şişli Belediyesi, Nişantaşı Mıstık Parkı (City’s alışveriş merkezi arkası)
Harita bilgisi: https://tr.foursquare.com/v/m%C4%B…/4d345c7fc6cba35d4fcd327a

Istanbul / TURKEY

Contact:  bilgi@trafikmagduru.com

Website: http://trafikmagduru.com

 

 

Suat Ayoz Trafik Magdurlari Dernegi ( SATMD )

 

 

 

Turkey, Istanbul & Ankara, 16 November 2014

<table border="0" width="100%" cellspacing="0" cellpadding="5" bgcolor="#FFFFFF"> <tbody> <tr bgcolor="#EAF2FA"> <td colspan="2"></td> </tr> <tr

Leave a Reply