Инициативата на ДГ „Маргаритка“ е под надслов „Моят град, красив и безопасен“
Интерактивна зала за безопасно движение по пътищата оборудваха във варненската детска градина „Маргаритка“. Работата по проекта е продължила цяла година от м.ноември 2019 до м. ноември 2020 г. Инициативата е под надслов „Моят град, красив и безопасен“. По стените на залата са представени знакови за Варна обществени сгради, а на пода й е поставена пътна маркировка, за да придобият децата знания и умения за безопасно поведение на пътя. Полигонът е оборудван със знаци, светофари, автомобили, велосипеди, тротинетки, табла и други материали. Идейният проект бе изготвен от ст.учител Пенка Генадиева, а в реализирането му участваха доброволци от екипа на детската градина – педагогически специалисти и помощен персонал. Откриването на Интерактивната зала е посветено на Световния ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, който през тази година ще се чества на 15 ноември 2020. През тази година за 15-и път светът ще отдаде почит на загиналите и ще напомни на живите да бъдат внимателни и отговорни в поведението си на пътя.
Инициативата „Моят град, красив и безопасен“ в ДГ № 38 „Маргаритка“ стартира на този ден през миналата година, а поводът е благотворителната кампания в подкрепа на Ванко, в която детското заведение се включи. Припомняме, че момчето пострада при тежка катастрофа, в която загинаха майка му и баба му и дълго време беше в кома, а за лечението му се събираха средства. Братчето на Ванко е в детската градина и всички от „Маргаритка“ са съпричастни със случая. „Неприятният инцидент ни провокира не просто да участваме активно в кампанията за събиране на средства, а да направим нещо повече… Нещо, което да помогне за предотвратяването на такива тежки произшествия“, обобщи Параскева Люцканова.
We use cookies on our website to give you the most relevant experience by remembering your preferences and repeat visits. By clicking “Accept”, you consent to the use of ALL the cookies.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
“Моят град – красив и безопасен”, Bulgaria
ДГ № 38 "Маргаритка"
Инициативата на ДГ „Маргаритка“ е под надслов „Моят град, красив и безопасен“
Интерактивна зала за безопасно движение по пътищата оборудваха във варненската детска градина „Маргаритка“. Работата по проекта е продължила цяла година от м.ноември 2019 до м. ноември 2020 г. Инициативата е под надслов „Моят град, красив и безопасен“. По стените на залата са представени знакови за Варна обществени сгради, а на пода й е поставена пътна маркировка, за да придобият децата знания и умения за безопасно поведение на пътя. Полигонът е оборудван със знаци, светофари, автомобили, велосипеди, тротинетки, табла и други материали. Идейният проект бе изготвен от ст.учител Пенка Генадиева, а в реализирането му участваха доброволци от екипа на детската градина – педагогически специалисти и помощен персонал. Откриването на Интерактивната зала е посветено на Световния ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, който през тази година ще се чества на 15 ноември 2020. През тази година за 15-и път светът ще отдаде почит на загиналите и ще напомни на живите да бъдат внимателни и отговорни в поведението си на пътя.
Инициативата „Моят град, красив и безопасен“ в ДГ № 38 „Маргаритка“ стартира на този ден през миналата година, а поводът е благотворителната кампания в подкрепа на Ванко, в която детското заведение се включи. Припомняме, че момчето пострада при тежка катастрофа, в която загинаха майка му и баба му и дълго време беше в кома, а за лечението му се събираха средства. Братчето на Ванко е в детската градина и всички от „Маргаритка“ са съпричастни със случая. „Неприятният инцидент ни провокира не просто да участваме активно в кампанията за събиране на средства, а да направим нещо повече… Нещо, което да помогне за предотвратяването на такива тежки произшествия“, обобщи Параскева Люцканова.